facebook

Korzystanie ze strony jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzytenie plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.ZamknijSzczegóły

Rekolekcje dla Ruchu Szensztackiego w Diecezji Legnickiej

W dniach 11-13. listopada 2011 r. odbyły się pierwsze w Diecezji Legnickiej rekolekcje dla Ruchu Szensztackiego. Rodziny szensztackie spotkały się w Rekolekcyjnym Domu Chleba w Osłej koło Bolesławca. Konferencje głosił ks. Jan Trznadel, proboszcz parafii Osła.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w piątek o 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego.
W rekolekcjach wzięło udział 26 osób z kręgów z Bolesławca, Raciborowic, Starych Jaroszowic, Jurkowa i Osłej. Część uczestników nocowała w Domu Chleba, część dojeżdżała przez kolejne dni do Osłej. Uczestniczyły też 3 osoby niezwiązane z Ruchem Szensztackim.
Wykorzystując multimedia obejrzeliśmy film o ojcu Józefie Kentenichu oraz prezentację, ukazującą istotę Ruchu Szensztackiego.
Ks. Jan Trznadel podczas sobotniej konferencji mówił o tym, jak ważna jest Eucharystia i świadomy, pełny w niej udział. Zwrócił uwagę na znaczenie Mszy św. w małżeństwie, na rodzinne przeżywanie Eucharystii.
Mieliśmy możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. W dowolnym czasie można było adorować Jezusa Eucharystycznego w tabernakulum w kaplicy w Domu Chleba. Tutaj też, podczas wieczornej Mszy św. w sobotę, dziękowaliśmy Panu Bogu za dany nam czas i za nasze spotkania z Matką Bożą Pielgrzymującą, za Jej szczególną obecność w naszym życiu.
W niedzielę dokonaliśmy podsumowania rekolekcji i postanowiliśmy, że każdego roku w listopadzie rodziny szensztackie będą się spotykać na rekolekcjach diecezjalnych, podsumowujących roczną działalność apostolską kręgów MTA.
W niedzielę w samo południe uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele parafialnym w Osłej. Było to swego rodzaju zwieńczenie czasu rekolekcji. Wszystko wskazywało na to, że po obiedzie się pożegnamy, jednak wróciliśmy jeszcze do kaplicy w Domu Chleba, by na zakończenie odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego.
W rekolekcjach uczestniczyły 4 pokolenia. Najmłodsza uczestniczka miała 14 lat, najstarsza – ponad 80.
Były to rekolekcje rozśpiewane. Śpiewem zaczynaliśmy konferencje, śpiewem wypełnialiśmy czas wolny. Nasza radość jest tym większa, że wszystkie osoby spoza kręgów MTA, biorące udział w naszych rekolekcjach, zdecydowały się przyjmować Matkę Bożą Pielgrzymującą, a jedna z nich podjęła się zadania założenia nowego kręgu MTA. Będzie to nowy krąg w kolejnej parafii w Bolesławcu.
Teresa i Marek SzyjkowscyWydarzenia
Stowarzyszenie Towarzystwa Maryi Niepokalanej, Osła 112, 59-706 Gromadka